Лікарські властивості квітів
Краса має цілющу силу. У цьому можна переконатися на прикладі лікарських властивостей квітів.
Волошка синя
Рослина містить антибактеріальні та противірусні речовини - антоціани. Квіти волошки застосовують як легкий сечогінний і жовчогінний засіб, а також як протизапальний засіб при захворюваннях нирок і сечового міхура, нефриті і циститах.
Щоб зняти накопичену за день втома, прийми волошкову ванну. Вміщені у Волошки ефірні масла і глікозиди тонізують організм. Півсклянки квіток волошки разом з кошиками залий пів-літром окропу, залиш в закритому посуді на півгодини, процідити. Вилий настій разом з квітками в приготовану ванну (температура води - 36-37 * С). Приймай ванну 10-15 хвилин.
Збирають квіти волошки в червні-серпні. Сушать в захищеному від сонця місці, наприклад, на горищах з хорошою вентиляцією. Зберігають в бавовняних мішечках в темному місці (на світлі квітки втрачають свої лікувальні якості).
Півонія
В лікарських цілях використовують пелюстки і коріння півонії. Рослина успішно застосовується при лікуванні захворювань ЦНС: епілепсії, неврозі, вегетосудинної дистонії, безсонні, а також різного роду спазмах.
Щоб усунути лупу і позбутися зайвої жирності волосся, втирай злегка підігріту настоянку півона в коріння волосся (3 рази на тиждень). Через 10 хвилин змий теплою водою.
Ромашка лікарська
Ця квіточка буде не зайвим у будь-якому лікарському трав'яному зборі. Ромашка має виражену протизапальну, знеболювальну і противоалергенну дію.
Настій ромашки застосовують при спазмах кишечника, гастритах, ентеритах, метеоризмі, при запаленні печінки і жовчного міхура, захворюваннях нирок. Дбайлива квіточка допоможе вирішити проблеми з травленням: препарати ромашки лікарської збільшують виділення шлункового і кишкового соку, посилюють жовчовиділення і збуджують апетит. Рослина також володіє потужною ранозагоювальною дією.
Для полоскання порожнини рота і горла, промивання очей, ран, опіків, а також для миття голови при випаданні волосся і лупи застосовують настій ромашки. 5 ст. л. квіток ромашки лікарської залий 500 мл холодної кип'яченої води (денна доза), настоювати 10 годин, процідити.
Чайна троянда
Троянда вважається королевою квітів: у всі часи про неї складали легенди, їй присвячували пісні й балади. Крім того, чайна троянда, прародителька багатьох сучасних сортів садових троянд, вже в античні часи славилася своїми лікувальними властивостями. У лікарських цілях найчастіше використовують пелюстки троянди: вони багаті вітамінами і володіють загальнозміцнюючими, заспокійливими, антисептичними, ранозагоювальними і протизапальними властивостями. Пелюстки чайної троянди зривають рано вранці, оскільки в денний час їх цілющі властивості втрачаються.
При стоматитах, гінгівітах і ангінах дуже добре допомагає трояндова варення. Приготуй сироп з 1 кг цукру й 1 склянки води. Як тільки сироп скипить, додай 100 г пелюсток чайної троянди. Доведи до кипіння і залиш на 12 годин. Знову доведи до кипіння і, знімаючи рожеву пінку, вари 20-25 хв. Як тільки сироп загустіє, даси 2 ст. л. лимонного соку і провари ще 2-3 хв. Цілюще варення готове!
Комментарии
Отправить комментарий